A Ty co wolisz – wannę czy prysznic w łazience?

Łazienka to miejsce, w którym spędzamy codziennie dosyć dużo czasu. Dotyczy to oczywiście głównie osób, które dbają o swoją higienę, ale takich jest chyba obecnie większość. W każdym razie, wyposażenie łazienki jest bardzo ważne, gdyż w bezpośredni sposób wpływać będzie na komfort korzystania z niej oraz na nasze samopoczucie przez cały obecny dzień. Gdy projektujemy i wyposażamy łazienkę, powinniśmy się więc kierować głównie naszymi osobistymi preferencjami, ale i naturalnie także preferencjami pozostałych osób z naszej rodziny.

Przykładowo, większość z nas wczesnym rankiem, zaraz po podniesieniu się z łóżka, robi jedną z dwóch rzeczy – bierze kąpiel lub prysznic. Mało kto wyobraża sobie iść brudnym do pracy, a takie poranne orzeźwienie i obmycie swojego ciała nie tylko stawia nas na nogi, ale i sprawia, że roztaczamy w okół siebie o wiele bardziej pozytywne fluidy.

Od zawsze ma miejsce też dyskusja, co jest lepsze: prysznic czy wanna? Zazwyczaj wielbiciele jednej z tych rzeczy nie przekonają drugich i na odwrót. Są tacy, którzy uwielbiają wylegiwać się w wannie i w całości zanurzać swoje ciało w gorącej, pełnej piany wodzie. Są i tacy, którzy preferują chłodniejszy i szybszy prysznic i to właśnie bardziej ich odświeża. Na pewno, jeżeli w łazience mamy mało miejsca, to dla jego oszczędności powinniśmy wybrać prysznic, gdy jednak chcemy czegoś bardziej uniwersalnego, wanna będzie lepszym wyborem.